Lotteri april
Udskriv denne side

Tilmelding til deltagelse i lodtrækningen af gavekort er nu afsluttet for denne måned.

Men deltag gerne i næste måneds lotteri, hvor tilmelding via hjemmesiden kan ske fra den 1. til den 25.

I 2016 vil der hver måned blive udtrukket tre vindere af et gavekort på henholdsvis 2.000,00 kr. 1.500,00 kr. og 1.000,00 kr. til indkøb af kunst i galleriet.

Vindere 2017:

Januar: Pia Nothlev, Odense NV
Susanne Samuelsson, Frederiksberg
Jørgen Pregaard, Ærøskøbing
Februar: Hanne Wielandt, Odense S
Sophie Ravn, Odense C
Hanne Krake, Odense M
Marts: Hanne Breiting, Odense V
Hanne Bach Sørensen, Odense C
Camilla From, Frederiksberg
April: Carsten Reenberg, Odense NV
Jytte Margrethe Lundby, Ejby
Per Bjarnt, Faaborg
Vindere 2016:

Januar: Karen Andersen, Odense NV
Jonna Hansen, Husby
Monica Hajslund, Odense M
Februar: Bodil Wengenroth, Odense
Annelise Andersen, Ryslinge
Jane Svart, Aalborg
Marts: Hanne Newman, Odense C
Uffe Hasager Bach, Lemvig
Lise Dalgas Wellendorf, Odense M
April: Bernt Bang Poulsen, Nyborg
Anette Dam, Randers
Anne Agerholm, Odense M
Maj: Ulla Outzen, Odense M
Kirsten Krogh-Sørensen, Odense S
Lene Damsgaard, Odense M
Juni: Niels Jørgen Naundrup-Jensen, Odense
Jeppe Jørgensen, Odense
Anne-Sofie Storm Wesche, Odense C
Juli: Ulla Outzen, Odense M
Kjeld Nielsen, Kalundborg
Vibeke Andersen, Odense C
August: Pernille Petersen, Odense C
Leif Sommerdal, Hvidovre
Carsten Mandal, Haarby
September: Peer Lysemose, Kalundborg
Harriet Williams, Odense C
Leif Harris Clausen, Vejle
Oktober: Heidi Nicolaisen, Odense C
Kim Pregaard, Ærøskøbing
Iben Warburg, Ringe
November: Maria Sigl, Odense SØ
Hanne Rasmussen, Odense M
Lone Eriksen, Odense C
December: Helle Skovkjær, Odense NV
Pernille Schwartz, Skanderborg
Hanne Clingman, Sønderborg
Vindere 2015:

Januar: Berit Nordahl, Langeskov.
Februar: Lisa Christensen, Odense.
Marts: Ella Grosman, København.
April: Annette Langhoff, Munkebo.
Maj: Preben Larsen, Odense.
Juni: Mads Nybo, Odense.
Juli: Vindere af Preview-arrangement:
Jens Ole Gram, Odense
Anne-Louise Laugesen, Egtved
Hanne Poulsen, Odense
Dorit Utoft, Viby J.
Erik Jylling, Odense
Hanne Henriksen, Odense
Edel Bille. Odense
Leo Andersen, Karise
Anne-Marie Nielsen, Odense
Anna-Lise Jacobsen, Odense.
August: Else Dandanell, Odense.
September: Birgit Nielsen, Odense.
Oktober: Bente Sørensen, Odense SØ.
November: Gunver Madsen, Harlev.
December: Jytte M. Lundby, 5592 Ejby (kr. 2.500)
Steen Habermann, 5250 Odense SV (kr. 1.500)
Knud Torntoft, 7120 Vejle Ø, (kr. 1.000)
Vindere 2014:

Januar: Sonja Clingman, Beder.
Februar: Anne-Sofie Storm Wesche, Odense.
Marts: Jesper Wengel, Odense.
April: Lene Due, Aabybro.
Maj: Torben Krogh, Sdr. Stenderup.
Juni: Kristina Ingvartsen, Odense.
Juli: Mette Outzen, Odense.
August: Kirsten skotte Sørensen, Virum.
September: Marianne Holm, Brædstrup.
Oktober: Bo Jessen, Odense.
November: Rikke Hammer Hansen, Faaborg.
December: Birte Gamborg, Ebberup.

Bo Hansen, Odense.
Kontakt
Peter Thomsen
Galleri5000
Filosofgangen 3,1
5000 Odense C
Tlf.: 6612 7172
Mobil: 2423 7357
Mail: info@galleri5000.dk

Åbent alle ugens dage - hele døgnet - efter aftale.

Netop nu
Der er nu 2402 kunstværker til salg her på hjemmesiden:

Maleri mv. 701
Grafik, tegning mv. 944
Fotografi mv. 408
Skulptur mv. 279
Bøger mv. 40
Andet 30

Seneste nyheder
+Vindere af april måneds gavekort
+Afsløring af Carl Nielsen-portræt
+Nu passer navnet!
Nye værker til salg
Nyeste kunstværker her på hjemmesiden - klik på billederne for yderligere information.

Steffan Herrik
Anatomigumozo IV

Henrik Martensen
Park i London (St. James Park)

Sys Svinding
Grøn bog

Bjørn Okholm Skaarup
Hippopotamus Ballerina II, En Pointe

Bjørn Okholm Skaarup
Hippopotamus Ballerina - lille